Dlaczego warto skorzystać z usług Renthis Estate przy wynajmie powierzchni magazynowej?

Poradnik dla poszukujących powierzchni magazynowo – przemysłowych do wynajęcia

CZĘŚĆ 1

Dlaczego warto skorzystać z usług Renthis Estate przy poszukiwaniu i wyborze odpowiedniej powierzchni magazynowej do wynajęcia?

Jeżeli szukasz powierzchni magazynowej lub produkcyjnej do wynajęcia możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usług agencji nieruchomości.

Poniżej znajdziesz argumenty, które pozwolą wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Poszukiwanie magazynu do wynajęcia na własną rękę

Wiele firm, które dotychczas nie korzystały z usług agencji nieruchomości, poszukuje powierzchni magazynowych kontaktując się bezpośrednio z właścicielami obiektów.

Taka forma pozyskania powierzchni magazynowej jest dosyć rzadka i praktykowana na ogół przez osoby, które nie znają zasad rządzących na rynku wynajmu nowoczesnych powierzchni magazynowo – przemysłowych.

Osoby te są przekonane, że dzięki ominięciu pośrednictwa agencji nieruchomości, uda im się osiągnąć niższe stawki czynszu oraz nie będą musiały zapłacić agencji nieruchomości prowizji.

Niestety jest to błędne założenie, ponieważ agencje takie jak nasza nie pobierają prowizji od najemców. Nasze wynagrodzenie jest wypłacane przez właściciela magazynu ze specjalnego budżetu przeznaczonego na prowizje. Dlatego też, prowizja agencji nigdy nie wpływa na wysokości stawek czynszowych.

Ponadto poszukując powierzchni magazynowej do wynajęcia na własną rękę będziesz musiał poświęcić wiele czasu na:

 • określenie oczekiwań odnośnie lokalizacji powierzchni magazynowej oraz terminu rozpoczęcia działalności w nowej hali magazynowej

 • sprecyzowanie potrzeb względem wynajmowanej powierzchni  magazynowej np. metrażu powierzchni magazynowej oraz biurowo – socjalnej, wielkości dodatkowych pomieszczeń np. do ładowania wózków akumulatorowych, dostępu do odpowiedniej ilości doków przeładunkowych, odpowiedniej ochrony p.poż., natężenia oświetlenia oraz warunków klimatycznych (kontrolowana temperatura oraz wilgotność), wysokości składowania oraz nośności posadzki

 • znalezienie wszystkich obiektów mogących zaoferować odpowiednią powierzchnię w określonym terminie. Jest to zadanie trudne do przeprowadzenia dla osoby, która nie zna rynku magazynowego i nie ma informacji o prowadzonych obecnie oraz planowanych budowach hal magazynowych w danym regionie.

 • wstępną selekcję najlepszych rozwiązań oraz ofert

 • negocjacji stawek czynszu najmu oraz dodatkowych opłat związanych z użytkowaniem powierzchni magazynowej

 • przygotowanie oraz negocjacji umowy mającej na celu odpowiednie zabezpieczenie interesów najemcy (np. możliwość rozszerzenia wynajmowanej powierzchni magazynowej w przyszłości).

 • nadzór przebiegu procesu komercjalizacji powierzchni, która w wielu przypadkach zajmuje wiele miesięcy.

Z doświadczenia wiemy, że proces wynajmu powierzchni magazynowej jest dosyć długi i potrafi trwać od kilkunastu tygodni do kilku miesięcy. Dlatego warto skorzystać z pomocy naszej agencji, która sprawnie i bezkosztowo przeprowadzi twoją firmę przez ten długi okres wymagający żmudnej pracy.

Poszukiwanie powierzchni magazynowej poprzez agencje nieruchomości

W tym przypadku większość pracy wykonują  nasi agenci, którzy będą Ciebie reprezentować i dbać o interesy twojej firmy na każdym etapie związanym z poszukiwaniem oraz najmem powierzchni magazynowej lub produkcyjnej.

Co więcej cała nasza praca nie wygenerują żadnych dodatkowych kosztów dla twojej firmy. Nasze wynagrodzenie jest wypłacane przez właściciela obiektu po zakończeniu całego procesu i nie obciąża stawek czynszu.

Wielu naszych klientów potwierdza, że czynsze wynegocjowane przez nas są znacząco lepsze niż w te które zostały osiągnięte w przypadku bezpośrednich negocjacji z właścicielem obiektu.

Dlatego warto skorzystać z naszych usług, które nic Ciebie nie będą kosztować, a w zamian otrzymasz fachowe wsparcie podczas całego procesu związanego w wynajmem magazynu lub powierzchni przemysłowej.

Nasi klienci potwierdzają, że dzięki współpracy z naszymi ekspertami udało im się uzyskać następujące korzyści:

 • wgląd w oferty w nowo powstających oraz planowanych halach magazynowych

 • niższe stawki czynszu niż w przypadku działań na własną rękę

 • bardziej korzystne zapisy w umowie, które na przykład gwarantują wcześniejszy dostęp do powierzchni magazynowej, wielomiesięczne zwolnienia z czynszu

 • fachowe doradztwo w zakresie optymalnego rozwiązania dla potrzeb firmy. W wielu przypadkach pierwotne zapotrzebowanie klienta dotyczące wynajmu konkretnej powierzchni magazynowej, dzięki doradztwu naszych fachowców, zmieniło się w bardziej korzystną obsługę logistyczną przez firmę zewnętrzna.

Podsumowując, nasi pracownicy  którzy doskonale znają rynek powierzchni magazynowo – przemysłowych w całej Polsce potrafią fachowo doradzić i przeprowadzić sprawnie cały proces związany z wynajmem odpowiedniej powierzchni dla twojej firmy bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Strona używa ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Polityka prywatności.