Panattoni Europe wybuduje w Łodzi centrum dystrybucji i obsługi dla firmy Smyk

Spółka Panattoni Europe, specjalizująca się w budowie i wynajmie powierzchni przemysłowych, wybuduje w Łodzi centrum dystrybucji i obsługi sklepu internetowego dla firmy Smyk – międzynarodowej sieć sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci.

Obiekt o docelowej powierzchni 70 tys. m kw. będzie realizowany w kilku etapach. Oddanie pierwszych 26 tys. m kw. planowane jest na czerwiec tego roku. Będzie to część magazynowa i biurowa.

Obiekt dla Smyka powstanie w ramach Panattoni Central European Logistics Hub – tworzonego przez spółkę w Polsce kompleksu logistycznego gdzie już znajduje się magazyn BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego o powierzchni blisko 80 tys. m kw.

Jak poinformowała reprezentująca Panattoni Europe Ewelina Ciuchta, obiekt o docelowej powierzchni 70 tys. m kw. będzie realizowany w kilku etapach. Oddanie pierwszych 26 tys. m kw. planowane jest na czerwiec tego roku. Będzie to część magazynowa i biurowa. Magazyn ma mieć miejscowo wzmocnioną posadzkę, a także zwiększony dopływ światła dziennego. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu zaplanowano jeszcze w styczniu.

Ciuchta przypomniała, że Smyk powstał w Warszawie w grudniu 1977 roku, a w 2011 roku otworzono sklep internetowy. Jak mówi dyrektor łańcucha dostaw Grupy Smyk Michał Janikowski, to rozwijająca się sprzedaż internetowa przyspieszyła decyzję o nowym centrum logistycznym.

– Prawie trzykrotnie większa niż obecnie powierzchnia pozwoli nam na zwiększenie liczby obsługiwanych klientów i procesowanych zleceń oraz na poszerzenie asortymentu i poprawę jego dostępności. W procesie decyzyjnym uwzględniliśmy potencjał rozwojowy obiektu, jego lokalizację, odległość od magazynu centralnego i hubów kurierów. Ważnym elementem była lokalizacja w granicach miasta Łodzi i istniejące połączenia komunikacyjne – tłumaczy.

Marek Dobrzycki z Panattoni Europe zwraca uwagę, że firma specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych obiektów dedykowanych firmom w branży e-commerce. – Dzieje się tak za sprawą szybkiego reagowania na potrzeby rynku, a dzisiaj są nią trendy związane ze sprzedażą w internecie – powiedział.

Ciuchta zwraca uwagę, że obiekt dla Smyka powstanie w ramach Panattoni Central European Logistics Hub – tworzonego przez spółkę w Polsce kompleksu logistycznego gdzie już znajduje się magazyn BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego o powierzchni blisko 80 tys. m kw. Hub jest zlokalizowany przy ul. Jędrzejowskiej, tuż przy A1. Hub oddalony jest ok. 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2.

Strona używa ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Polityka prywatności.