Prologis zbuduje w tym roku trzy duże magazyny w Polsce

W 2017 roku firma deweloperska Prologis wynajęła w Europie Środkowo-Wschodniej 1,6 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynów, w tym prawie 941 tys. przypadło na Polskę.

Także wśród kluczowych nowych umów najmu były magazyny w Polsce – jak w Sochaczewie dla Grupy Empik (45,1 tys. m kw.) czy w Chorzowie dla Moto-Profil (36,9 tys. m kw.). Ta ostatnia firma odnowiła też najem magazynu Prologis o takiej samej powierzchni.

Rekordowa była w ub. roku wartość wynajętej powierzchni magazynów Prologis w naszym regionie Europy i wynosiła 97,4 procent (w Polsce – 96,2 proc.). Deweloper oddał do użytku w ub. roku magazyny o powierzchni 275 tys. m kw., w tym 93 tys. m kw. w Polsce. W efekcie na koniec 2017 roku jego portfolio w Europie Środkowo-Wschodniej wynosiło 4,4 mln m kw. powierzchni magazynowych.

W minionym roku Prologis rozpoczął budowę dziewięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 170 tys. m kw. Co trzecią z tych inwestycji stanowiły magazyny typu build-to-suit (dla konkretnego wynajmującego), a 68 proc. – budynki pod wynajem.

Wśród największych inwestycji nie wymienia się ani jednej w Polsce. Za to 2018 rok ma być „intensywny” dla Prologis w Polsce, jak powiedział Paweł Sapek, senior vice president & country

manager, Prologis w Polsce.

– Planujemy otwarcie trzech nowych lokalizacji na kluczowych magazynowych rynkach oraz zakończenie implementacji elektronicznego systemu do zarządzania i obsługi technicznej naszych obiektów magazynowych (Singu FM) – dodał Sapek.

Strona używa ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Polityka prywatności.